Tradicionalni plivački maraton

Kategorie: Andere

26 Jun

Peto izdanje Kostrenskog plivačkog maratona ugostilo je u kostrenskom akvatoriju 78 plivača - natjecatelja iz Hrvatske, Slovenije, Italije i Turske koji su se natjecali u kategorijama na 5.000 metara i na 1.250 metara. Ruta maratona obuhvaćala je more ispred konobe "More" do uvale Svežanj, a najbrže vrijeme na pet kilometara na tom su potezu isplivali Duje Milan s 48 minuta i 5 sekundi i Karla Šitić s 50 minuta i 32 sekunde. Ovo dvoje plivača iz KPD Split ujedno su i laureati u kategorijama na 5.000 metara dok su na 1.250 metara prvo mjesto osvojili Zoran Tanšek iz KDP Primorje i Klara Ana Rafaj iz plivačkog kluba Triton - Sisak.

U kategoriji na 5.000 metara drugo i treće mjesto u muškoj kategoriji zauzeli su Marija Luka Rafaj iz PK Sisak i Marin Milan iz KDP Split dok su među ženama drugo i treće mjesto osvojile Dina Levač iz KDP Split i Nika Perčić iz KDP Primorje.

Kostrenski plivački maraton kojim se svakog lipnja otvara ljetna sezona, ove godine posjetili su plivači svih dobi pa je tako najstariji natjecatelj sa svoje 73 godine bio Longino Sošić, a najmlađa među natjecateljima bila je 12-godišnja Klara Ana Rafaj.

Bez pomoći suorganizatora Konobe More i Ronilačkog centra, medijskih pokrovitelja, donatora Jamnice i Plodina te suradnje s kostrenskim udrugama i klubovima ovakvu manifestaciju ne bi bilo moguće realizirati.