Održan 9. Kostrenski plivački maraton

Kategorie: Sport

17 Jun

Deveti po redu Kostrenski plivački maraton u organizaciji Turističke zajednice Općine Kostrena i KDP Primorja održan je u nedjelju 17. lipnja 2018. Program je započeo prijavom natjecatelja, kojih je svake godine sve više. Natjecanje se održalo istovremeno u dvije utrke na 1500 m i 3000 m. Start i cilj obje utrke bio je u moru ispod restorana Konoba More, a natjecanje se boduje za KVARNER PLIVA kup. Organizatori su osigurali nagrade sudionicima u nekoliko različitih kategorija. Apsolutni pobjednik u utrci na 3000 m u muškoj kategoriji je Marco Urbani, drugo mjesto zauzeo je Andrea Gruarin, a treće mjesto pripalo je Alvise Boniventu. U utrci na 3000 m u ženskoj kategoriji pobjednica je Petra Bombek, drugo mjesto pripalo je Lauri Sterni, a treće mjesto Bojani Kukec. U utrci na 1500 m u ženskoj kategoriji prvo mjesto pripalo je Marzii DI Giovanni, drugo mjesto zauzela je Urša Kveder, a treće mjesto pripalo je Danieli Bernardo. U utrci na 1500 m u muškoj kategoriji pobjednik je Luka Ružić, drugo mjesto zauzeo je Marko Trilin Marković, a treći je u cilj stigao Carmelo Bianco.